Sabidrības digitālo prasmju projekts


Aicinām pieteikties pasniedzējus sabiedrības digitālo prasmju projektam

Šī gada 20. jūnijā Aizkraukles novada domes sēdē tika pieņemts lēmums Nr.498 par pašvaldības dalību un līguma parakstīšanu projektā “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība”, kura ietvaros pašvaldības iedzīvotājiem būs iespēja bezmaksas pilnveidot savas digitālās pamatprasmes. Projekta mērķis ir veicināt digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstību sabiedrībā, tādējādi veicinot personu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, t.sk. nodarbinātībā, ikdienas sadzīves jautājumu mūsdienīgā risināšanā un kvalitatīvas dzīves uzlabošanā. Projekta mērķa grupa ir Aizkraukles novada pašvaldības iedzīvotāji bez digitālajām prasmēm vai ar zemu digitālo prasmju līmeni vecumā no 16-74 gadiem. Projekta rezultatīvie rādītāji paredz, ka apmācībās jāiesaista 626 iedzīvotāji.

Projekta ietvaros pašvaldība izsludina pasniedzēju - mentoru atlasi, kuru pienākums būs veikt izglītojamo apmācību, t.i. mentors strukturēti sniedz zināšanas un izglītojamajam palīdz attīstīt digitālo risinājumu un biežāk ikdienā izmantoto digitālo rīku izmantošanas prasmes mācību tēmu sarakstā iekļautajos jautājumos. Mentors izglītojamajam izskaidro principus, parāda ceļu un atbalsta izglītojamo apgūto zināšanu patstāvīgā pielietošanā praksē. Mentors ir pieejams izglītojamajam nodarbību laikā, lai palīdzētu un atbildētu uz izglītojamā jautājumiem, t.sk. izglītojamajam saskaroties ar jaunu, nestandarta situāciju digitālo risinājumu izmantošanā. Mentoram jābūt vēlmei un iespējai strādāt dažādos darba laikos (individuāli vienojoties ar pašvaldību), lai nodrošinātu elastīgu un pieejamu mācību laiku dažādām iedzīvotāju grupām, spējai uzņemties līdzatbildību par iedzīvotāju iedrošināšanu un motivēšanu mācīties un pabeidzot mācību līmeni iegūt apliecinošu sertifikātu.

Galvenie mentora pienākumi:

   😊 nodrošināt mācības pašvaldību iedzīvotājiem digitālo pašapkalpošanās prasmju kompetenču attīstībai klātienē vai tiešsaistē;

   😊 piedalīties VARAM organizētajās mentoru mācībās un pasākumos (reizi ceturksnī).

Mentora darba līguma laiks no 2024.gada septembra līdz 2026.gada martam, slēdzot sadarbības līgumu un saņemot projektā paredzēto atalgojumu.

Mentoram nepieciešamās kvalifikācijas prasības:

   😊 pabeigta vidējā vai vidējā profesionālā izglītība;

  😊 pieredze pieaugušo mācību vadīšanā vai mentora darbā ar pieaugušajiem (piemēram, lekciju un nodarbību vadība augstskolās vai koledžās, formālo vai neformālo mūžizglītības kursu pasniegšana, interešu izglītības nodarbību vadība, mentora, personīgās izaugsmes trenera (kouča) vai brīvprātīgā darba pieredze nevalstiskās organizācijās);

  😊 mācību programmu saturam atbilstošas tehniskās zināšanas – nepieciešama izpratne par mācību tēmu aprakstā iekļautajiem digitālajiem risinājumiem, pieredze un labas prasmes to lietošanā;

  😊 valsts valodas zināšanas augstā (vismaz C1) līmenī;

😊 angļu valodas zināšanas vidējā (vismaz B1) līmenī (lai spētu izskaidrot IKT pamatterminus un palīdzētu apgūt iemaņas, izmantot tos digitālos rīkus un risinājumus, kas nav latviešu valodā);

😊 augsta līmeņa komunikācijas un sadarbības prasmes (saziņa dažādu sociālo grupu izglītojamajiem (ar dažādu izglītības līmeni, sociālo pieredzi, kā arī cilvēki ar invaliditāti.), īpaši nozīmīgas spējas attiecībā uz starppaaudžu komunikāciju).

Pieteikšanās:

CV un izglītību apliecinošo dokumentāciju līdz 13.09.2024.aicinām sūtīt elektroniski uz e-pastu: [email protected], ar norādi "Mentors VARAM projektam"

Papildus informācija pa tālr.: +371 26099259.

Projekts tiks īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 2.3.2.1.i. ietvaros, sadarbībā ar Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju.