Kopienas dārzi Aizkraukles novada Interešu izglītības centra garāžas pagalmā!
Kopienas dārzi Aizkraukles novada Interešu izglītības centra garāžas pagalmā!

Koprades projekts "Šalle Latvijai"
Foto Elita Brovacka
Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā no 11. līdz 20. aprīlim koprades projektā "Šalle Latvijai" notika adīšanas maratons, lai palīdzētu radīt šo unikālo rokdarbu. Tagad šallē krāšņi zaigo Aizkraukles novada raksti.
Projekta "Šalle Latvijai" mērķis ir rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā viena gada garumā radīt unikālu adījumu - šalli, kas savā neatkārtojamā veidā atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Vienot iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.
Jau piecus mēnešus šalle ceļo pa Latviju, un pateicoties ANIIC direktorei Zanei Romanovai, piestāja arī Aizkrauklē. Adījums tika izvietots centra zālē un katru dienu vairākas adītājas sēdās pie adījuma, lai ieadītu tajā savu īpašo rakstu un krāsas. Šalli apbrīnot nāca centra audzēkņi, vecāki, ANV 9. klašu skolēni, laikraksta "Staburags" pārstāvji, pilsētā dzīvojošie ukraiņi un citi interesenti.
Pēc Lieldienām šalle tika vesta uz Koknesi, kur to turpināja adīt senioru klubiņa "Pīlādzītis"' rokdarbnieces un adītāji "Radošajā mājā". Tālāk šalle tika aizvesta uz Lielvārdi un nodota Aivitas Heniņas rokās kopā ar Kokneses adītāju pašcepto maizi.
Mēs sakām milzīgu paldies Aizkraukles novada adītājiem: Annai Bišukai, Zinaīdai Anspokai, Inesei Škutānei, Dinai Jansonei, Evitai Apiņai, Ivetai Skabai, Ingai Marševskai, Ingai Patmalniecei, Ritai Auzarējai, Baibai Grāvītei, Ilvai Ievānei, Valijai
Lucānei, Ņinai Rušmanei, Violetai Spēlmanei, Līvijai Spēlmanei, Olgai Noreikai, Santai Miderei, Domenikam Oknovam.
“Uzņēmēju dienas 2022”

“Uzņēmēju dienas 2022” Aizkrauklē sāksies 20. maijā ar “Vietējā biznesa atbalsta dienu”. No pulksten 12 līdz 16 Aizkraukles kultūras centrā, Spīdolas ielā 2, paredzētas vairākas uzņēmējdarbības atbalsta aktivitātes:
· uzņēmēju tīklošanās pasākums, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar Aizkraukles novada uzņēmējiem, kuri īsumā prezentēs sevi, savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu un pastāstīs, kādu sadarbību šobrīd meklē.
· meistarklase ”Veiksmīga uzņēmēja DNS” jauniešiem – par biznesa ideju ģenerēšanu, motivāciju, par mācību uzņēmumu izveidi un attīstību.
· iedvesmas stāsti;
· mājražotāju un amatnieku izstāde – tirgus. Programma šeit: Vietējās biznesa atbalsta dienas programma Aicinām reģistrēties šeit: https://ej.uz/979f
Vietējās biznesa atbalsta dienas pasākuma mērķis ir popularizēt vietējos uzņēmējus un motivēt jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā. Pasākumā piedalīsies pašvaldības uzņēmēji, kuri varēs iepazīstināt ar savu uzņēmumu, ražojumiem un pakalpojumiem, kā arī dalīties ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā.
Pasākums tiek rīkots Zemgales plānošanas reģiona projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā” ietvaros.
Dalība pasākumā ir bez maksas.
Kļūsti par palīgu Ukrainas cilvēkiem!
Kļūsti par palīgu Ukrainas cilvēkiem!
Aicinām palīgā brīvprātīgos palīgus, kuri var un vēlas iesaistīties Ukrainas valstspiederīgo, kuri Latvijā meklē patvērumu, uzņemšanā un Latvijas iepazīšanā.
Ja esat enerģisks, komunikabls, iejūtīgs un vēlaties palīdzēt tiem Ukrainas pilsoņiem, kuri nonākuši grūtā situācijā un kuriem vajag palīgu, lai iejustos Latvijā, aicinām pieteikties! Lai saziņa būtu vieglāka, vēlamas krievu un/vai angļu valodas zināšanas.
Brīvprātīgie palīgi var pieteikties Aizkraukles Interešu izglītības centrā pie jaunatnes lietu speciālistes Līgas pa tālruni +37128335806.
Veicamie pienākumi:
· pavadīt Ukrainas valstspiederīgos uz dažādām valsts un pašvaldības iestādēm, piemēram, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi vai ārsta praksi;
· parādīt pilsētu vai ciemu, kurā dzīvo;
· pavadīt viesus uz koncertiem un citiem novadā notiekošajiem pasākumiem;
· iepazīstināt ar vietējām tradīcijām;
· palīdzēt latviešu valodas apguvē;
· palīdzēt iejusties vietējā sabiedrībā un citi.
Ko varat iegūt, piedaloties brīvprātīgajā darbā?
· Iespēju paveikt kaut ko labu un līdzcilvēkiem vajadzīgu.
· Iepazīt jaunus draugus.
· Uzlabot svešvalodu prasmes.
· Pieredzi darboties komandā.
Aicinām pieteikties brīvprātīgos no 15 gadiem līdz jebkuram vecumam. Atradīsim iespēju pienākumu uzticēšanai jebkuram.
Pieteikšanās laiks – neierobežots, kamēr vien uzņemam Ukrainas valstspiederīgos.
Īpaši aicinām pieteikties brīvprātīgos darbam Vecbebros, Aizkrauklē, Jaunjelgavā, Pļaviņās, Skrīveros, Koknesē un Neretā.
Neskaidros jautājumus varat noskaidrot, zvanot pa tālruni +37128335806 Līgai vai 27889770 Evijai.
Digitālās nedēļas ietvaros aicinām Aizkraukles novada iedzīvotājus pilnveidot un attīstīt savas digitālās prasmes.
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem jau 13. reizi organizē „Digitālo nedēļu”, kas notiks visā Latvijā no 21. līdz 25. martam. Šīs nedēļas mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas digitālās prasmes. Vairāk informācijas par Digitālās nedēļas norisēm https://digitalanedela.lv/.
Digitālās nedēļas ietvaros no 21.03.2022. – 25.03.2022. aicinām arī Aizkraukles novada iedzīvotājus pilnveidot un attīstīt savas digitālās prasmes, piesakoties Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā uz individuālajām konsultācijām datora, viedtālruņa lietošanas un interneta izmantošanas jautājumos. Sazinieties ar mums, lai vienotos par konsultācijas tēmu un laiku.
#eprasmes22 #ADWeeks2022
Koprades projekts "Šalle Latvijai"

https://www.facebook.com/sallelatvijai
Projekta mērķis ir rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā, viena gada garumā, radīt
unikālu adījumu - šalli, kas savā neatkārtojamā veidā atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes,
katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Vienot iedzīvotājus kopīgam mērķim, nodot
adīšanas prasmes no paaudzes uz paaudzi, apzinoties un novērtējot katra ieguldījumu.
Kopdarba unikalitāte izpaudīsies nepārtrauktajā adījumā (izņemot diasporas pievienoto
gabalu), kas stafetes veidā, nododot no viena adītāja otram, parādīs ne tikai radošo prasmju
esamību, bet arī iznesīs mūsu emocionālo ieguldījumu, uzticēšanos, toleranci un cieņu pret
iepriekšējo un nākošo kopdarba dalībnieku, kā arī pret sabiedrību kopumā.
Projekta realizācija
Adījums tiks iesākts ar Lielvārdes jostas fragmentu un pabeigts ar Lielvārdes jostas
fragmentu, kā gudrības un spēka avots mūžīgam Latvijas amatniecības prasmju turpinājumam.
Tālākā adījuma stilistika tiks veidota atkarībā no katra individuālā adītāja redzējuma, no
katra gada gājuma un paaudzes etnogrāfiskā vai mūsdienīgā skatupunkta. Mēs vēlamies redzēt,
gan prasmīgu roku izvēlētu krāsu un rakstu tehniku, gan mūsdienīgu adījumu, gan arī neveiklu un
bērnišķīgu pirmo valdziņu tekstūru. Tādā veidā caur atšķirīgo katrā indivīdā, atrast kopējo un
vienojošo.
Kopā ar adījumu ceļos arī Latvijā darināts ādas albums (A4 formāta), kurā katrs individuālais vai apvienoto grupu adītājs varēs veikt ierakstu, kurā tiks atzīmēts datums, kad adījums pie viņiem nonācis, kā arī ierakstīt novēlējumu Latvijai, vai uzmundrināt nākošos adītājus. Tāpat pēc brīvas izvēles varēs ierakstīt, kāds raksts un krāsa tiks ieadīts kopējā šallē un kāda emocionālā, etnogrāfiskā vai cita nozīme ir izvēlētajam rakstam un/ vai krāsai.
Adīšanas laiks nav noteikts!
Projekta tehniskā un loģistikas puse. Adījumam tiks izmantoti 160 valdziņi. Adījuma biezuma specifika būs noteikta, un tā būs 300 līdz 500 m uz 100 gramiem resnuma dzija. Katra adītāja izmanto savos krājumos esošo dziju. Adījums ceļos kopā ar apaļadāmadatām, 4.5 mm, 150 cm garu auklu un metāla adatām, kuras būs jāstrelizē ar pieejamiem līdzekļiem pirms un pēc nodošanas nākamajam adītājam. Mašīnadītājas veic adījuma pārnešanu uz mašīnas, uzlasot pa vienam valdziņam no auklas. Pēc savas daļas uzadīšanas, adītaja pārnes vaļējos gala rindiņas valdziņus atpakaļ uz auklas. Sākotnējā posmā adījums un albums tiks ievietots Latvijas audēju pašdarinātā lina maisā ar projekta logo. Vēlākā posmā pie 150 m sasniegšanas, adījums tiks pārvietots speciālā kastē (veidos galdniecība), kura arī būs ar projekta logo. Transportēšanas plānošana un organizēšana notiek katram pašam individuāli ar personisko transportu. Ja tas nav iespējams, tad jāsazinās ar attiecīgo novadu/pilsētu koordinātoriem ( kontakti būs ievietoti FB oficālajā lapā un grupā), lai vienotos par adījuma pārvešanu.
AIIC kolektīvs kopā ar saviem attālinātā darba kolēģiem sveic visus Ziemassvētkos un novēl radošu Jauno gadu!
Aktualitātes profesionālajā un pieaugušo izglītībā
1. decembrī AIIC piedalījās IZM organizētajā seminārā izglītības iestāžu pārstāvjiem, kur tika pārrunātas aktualitātes profesionālās izglītības saturā, kvalifikācijas eksāmenu norisē, profesionālās izglītības programmu kvalitātes nodrošināšanā. Iepazīstināja ar profesionālās izglītības programmu paraugiem un tālākizglītības programmu izveides nosacījumiem un to iesniegšanu licencēšanai VIIS. Tika pievērsta uzmanība biežāk pieļautajām kļūdām pieaugušo izglītības programmu īstenošana projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” un pārrunāts, kā veiksmīgāk īstenot pieaugušo izglītības programmas. Noslēgumā tika aicināts, izmantot iespēju pieteikties Erasmus+ programmā (2021-2027) mobilitāšu projektos pieaugušo izglītībā.
Pieaugušo izglītotājus apvienojas virtuālās aktivitātēs Erasmus projekta ietvaros

Iesniedz projektu "NVO fonds" un saņem finansējumu
- “NVO darbības stiprināšana”;
- “NVO interešu aizstāvības stiprināšana”;
- “atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm” un
- “NVO un iedzīvotāju savstarpējās sadarbības stiprināšana”
Konkursā makroprojektu kategorijā 2022.gadā paredzēts finansējums 1 510 470 EUR apmērā, savukārt mikroprojektiem – 377 618 EUR. SĪKĀK ŠEIT
Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2021.gada 30.septembra plkst.12.00.
Lai informētu projektu iesniedzējus par pieteikšanos un konkursa norisi, 22.septembrī plkst. 11.00 tiks organizēts tiešsaistes informatīvais seminārs, kura laikā interesentiem būs iespējams uzdot savus jautājumus.
Saplūstam Zemgalē
Zemgales NVO centrs aicina interesentus no 12. līdz 13. augustam piedalīties reģiona pilsoniskās sabiedrības dižpasākumā - Zemgales NVO forumā, kura ietvaros būs iespēja noklausīties iedvesmojošas un saturiski nozīmīgas lekcijas, izzināt profesionāļu ieteikumus savas ikdienas darbības uzlabošanai un personīgai izaugsmei un piedalīties interesantās sarunās par motivāciju darboties un veidot iniciatīvas, lai veidotu un stiprinātu demokrātiju Latvijā.
Zemgales NVO foruma mērķis ir stiprināt reģiona pilsoniski aktīvos iedzīvotājus un viņu veidotās organizācijas.
Aicinām pieteikties uz pasākumu, aizpildot anketu šeit: https://ej.uz/nvo_forums_2021. Zemgale ir atvērta ikvienam, aicinām uz forumu pieteikties arī citu reģionu pārstāvjus.
Pasākumu programma ŠEIT
Mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās
Atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30. jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.
Izglītības programmas piedāvā 47 izglītības iestādes visā Latvijā. Programmas kopumā aptver 12 digitālās kompetences: informācijas apstrāde/informācijas un datu pratība; komunikācija un sadarbība; digitālā satura veidošana; IT drošība; problēmu risināšana; programmēšana, tīmekļa vietņu un lietotņu izstrāde un uzturēšana; digitālā biznesa analīze; multimediju dizains; digitālā projektu vadība; digitālā produktu vadība un izstrāde; digitālais mārketings; datu zinātne, datu analīze un datu vizualizācija.
Izglītības programmas ir izstrādātas, lai uzlabotu strādājošo un pašnodarbināto iedzīvotāju vispārīgās un profesionālās digitālās prasmes efektīvākam darbam un konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Veidojot šīs kārtas mācību piedāvājumu sadarbībā ar profesionālās izglītības iestādēm un darba devējiem, vērā tika ņemti gan esošie darba tirgus izaicinājumi, gan pandēmijas radītais iespaids uz digitālo prasmju pilnveides nepieciešamību attālinātā darba veikšanai un izglītības programmu apguvei, kā arī interese apgūt dažādas digitālās prasmes līdzšinējās pieteikšanās kārtās.
“Gan iepriekšējo pieteikšanās kārtu rezultāti, gan darba devēju pieprasījumi apliecina iedzīvotāju pieaugošo vēlmi un nepieciešamību apgūt tieši digitālās prasmes. To pastiprinājušas arī vīrusa pandēmijas radītās pārmaiņas, kurās dominējošu un nereti pat izšķirošu lomu ieņem tieši digitālo prasmju pārvaldība. Šajā pieteikšanās kārtā piedāvātās zināšanas un prasmes palīdzēs stiprināt digitālās pozīcijas katram pieaugušajam gan viņa profesionālajās gaitās, gan viņa biznesa digitālo risinājumu attīstībā, ļaujot mums visiem kopā iziet no Covid-19 krīzes ar spēcīgāku digitālo pratību”, uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.
Apgūt digitālās prasmes līdz šim izvēlējušies vairāk nekā 18 tūkstoši
Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā mācības kopumā uzsākuši vairāk nekā 48 tūkstoši strādājošo, no kuriem 38% izvēlējušies apgūt dažādas digitālās prasmes. Turklāt lielākā atsaucība bijusi tieši iepriekšējā pieteikšanās kārtā, kur kopējais dalībnieku skaits digitālo prasmju izglītības programmās pārsniedza 5 tūkstošus, tā apliecinot nepieciešamību pēc digitālo zināšanu pilnveides Latvijas iedzīvotāju vidū.
Starp pieprasītākajām digitālo prasmju izglītības programmām ierindojusies projektu vadība ar Agile, Scrum un citiem rīkiem, digitālais mārketings, Google Adwords kampaņu organizēšana, programmēšana un mājaslapu veidošana, datu analīze un darbs ar MS Excel, kā arī personas datu aizsardzība un IT drošība.
Līdzmaksājums par mācībām 5-10% apmērā
Lai motivētu Latvijas iedzīvotājus piedalīties izglītības programmās, projektā lielāko daļu izmaksu sedz ES fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, bet ES fondi un valsts finansējums sedz atlikušos 95%, savukārt izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā, profesionālās izglītības programmas modulī vai studiju kursā, strādājošā līdzmaksājums ir 10%, bet ES fondi un valsts finansējums - 90%. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas.
Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes. Pieteikties iespējams mācībām 3 izglītības programmās, taču vienlaicīgi varēs mācīties tikai vienā izglītības programmā. Šajā kārtā mācības notiks tikai attālināti, tāpēc, izvēloties izglītības programmu, rūpīgi jāiepazīstās ar tās saturu un jāpievērš uzmanība materiāltehniskajam nodrošinājumam (tehnoloģiskie rīki, ierīces un programmatūra), kas būs nepieciešams izglītības programmas apguvei.
Pieteikšanās 6. mācību kārtā ilgs līdz 30. jūnijam un plānots, ka mācību grupu komplektēšana un mācības sāksies augustā, septembrī. Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī izglītības programmu saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv .
Par projektu:
ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb mācības pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, septiņu gadu laikā līdz 2023. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 46 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.
Vairāk: www.macibaspieaugusajiem.lv
Soli pa solim E-pakalpojumu izmantošanā

Mūsu ikdiena pēdējā gada laikā šķiet mainījusies par 360 grādiem. Gribot negribot esam spiesti arvien vairāk draudzēties ar digitālajām tehnoloģijām. Apgūstam jaunus rīkus, strādājot attālināti un arvien biežāk izmantojam arī e-pakalpojumus. Aizkraukles Interešu izglītības centrs sazinājās ar Aizkraukles klientu apkalpošanas centru ar mērķi noskaidrot, kurus no e-pakalpojumiem iedzīvotāji izmanto visvairāk. Noskaidrojām, ka visvairāk iedzīvotāji zvana un lūdz palīdzību sekojošu e-pakalpojumu izmantošanā:
- Iesniegums slimības pabalsta saņemšanai (B lapa);
- Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām;
- Mani dati iedzīvotāju reģistrā.
Digitālās nedēļas ietvaros, nolēmām mūsu iedzīvotājiem sagatavot šo 3 pieprasītāko e-pakalpojumu īsas un vienkāršas video pamācības, ar kuru palīdzību arī viņi paši var mēģināt lēnām, savā tempā, soli pa solim apgūt e-pakalpojumu lietošanu.
***
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital Week 2021 ietvaros un notiek Latvijā notiek jau 12. reizi un tiek organizēta kā tiešsaistes pasākumu kopums. Nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēs partneri visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. https://eprasmes.lv/ (pasākumu karte, pasākumu saraksts u.c.)
Digitalās nedēļas 2021 aktualitātes
Jau nākošnedēļ – Digitālā nedēļa 2021! Šogad Digitālā nedēļa Latvijā notiks jau 12. reizi un to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), galvenajiem partneriem – Latvijas IT klasteri, Microsoft Latvia, Tet, Kultūras informācijas sistēmu centru un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru, kā arī reģionālajiem un nacionālajiem partneriem visā Latvijā.
Šogad “Digitālās nedēļas 2021” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TV24 un interneta tiešraidēs. Katrai nedēļas dienai ir sava tematika, kas saistīta ar digitālajām prasmēm:
· 22. marta – “Digitālās nedēļas 2021” atklāšanas diena – tēma būs sabiedrības paradumu maiņa un esošo iespēju izmantošana.
· 23. marts, tiks veltīta e-pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt visa mūža garumā.
· 24. marta fokusā būs uzņēmējiem noderīgas digitālās prasmes.
· 25. martā – īpaša uzmanība tiks pievērsta personas digitālajai identitātei un kiberdrošībai.
· 26. marts –veltīta karjerai IKT nozarē.
Svarīgi, ka šogad katras dienas atklāšanas pasākumam iespējams sekot līdz arī TV24 kanālā:
•“Digitālā nedēļa 2021” tiks atklāta 22. martā ar diskusiju “Kā mainīt sabiedrības paradumus un prasmes, izmantojot esošās iespējas?”. Tajā tiks diskutēts par iespējām apgūt jaunas digitālās prasmes jau šobrīd, kā arī meklētas atbildes uz jautājumu, kāpēc cilvēkiem trūkst motivācija mācīties un apgūt jaunas zināšanas prasmes. TV 24 Pārraides laiks 15.00-16.00
•23. marta diskusijas “Digitālās prasmes ikdienai” ietvaros tiks runāts par digitālajām iespējām, kuras pieejamas dažāda vecuma grupu cilvēkiem, kā arī spriests par atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem tehnoloģijas ir svešas vai nepieciešams atbalsts, lai tās uzsāktu lietot. TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.
•24. marta nozīmīgākais notikums ir diskusija “Prasmju celšana kā pirmais solis virzienā uz uzņēmuma digitālo transformāciju”, kura ietvaros tiks diskutēts par digitālo prasmju nozīmi biznesa attīstības vecināšanai. TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.
•25. marts ir veltīts kiberdrošībai. Šajā dienā notiks divi nozīmīgi pasākumi. Rīta diskusijā “Digitālās drošības un identitāte” tiks runāts par to, kā pasargāt sevi un savu digitālo darba vietu, bet vakarā notiks “augsta līmeņa ekspertu diskusiju “Kibernakts 2021 | KIBERNEATKARĪBA”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par kibertelpu, digitālo higiēnu, elektronisko identitāti, tās nozīmi un aizsardzību. TV 24 Pārraides laiks – rīta pārraide 10.00-11.00, kā arī Kibernakts pārraide 21.00-22.00
•“Digitālās nedēļas 2021” noslēdzošā diena – 26. marts – būs veltīta karjerai IKT nozarē. Diskusijā “Tava profesija tehnoloģiju nozarē” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar IT nozari un iespējamām profesijām nozarē. TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.
Šogad digitālās nedēļas laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts novērtēt savas digitālās prasmes atbilstoši Eiropas Digitālo kompetenču ietvaram- aizpildot pašnovērtēšanas tiešsaistes testu MyDigiSkills: mydigiskills.eu/lv . Tests aizņems aptuveni 20 minūtes un ļauj novērtēt savas digitālās kompetences piecās galvenajās jomās:
• Informācijas un datu lietpratība
• Komunikācija un sadarbība
• Digitālā satura radīšana
• Drošība
• Problēmu risināšana
Daudz un dažādi interesanti pasākumi tiek pieteikti visos reģionos un dažādām auditorijām. Latvijā iesaistījušies 183 reģionālie koordinatori – novadu, pilsētu un pašvaldību iestādes, bibliotēkas, skolas un nevalstiskās organizācijas, kā arī vairāk nekā 40 nacionālie partneri – IKT uzņēmumi, ministrijas un valsts organizācijas. Partneru organizētajiem pasākumiem var sekot līdzi Pasākumu kalendārā.