Aizkraukles novada Jauniešu domes jaunieši izzina, kas ir socioloģiskās aptaujas un kā sociālie tīkli var palīdzēt sociālo aptauju veikšanas procesā.
![]() | ![]() |
Aizkraukles novada Jauniešu domes jaunieši izzina, kas ir socioloģiskās aptaujas un kā sociālie tīkli var palīdzēt sociālo aptauju veikšanas procesā.
Šī gada 25.februārī, Aizkraukles novada Jauniešu domes jaunieši satikās Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā, lai kopā ar projekta darba grupu izzinātu, kas ir socioloģiskā aptauja un kādam nolūkam tā tiek izmantota jeb kāda ir sociālās anketēšanas nozīme stratēģiski svarīgu jautājumu izpētē, kas ir būtiska Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģijas 2024-2026 izstrādāšanas sastāvdaļa. Tā kā Aizkraukles novada Jauniešu domes pārstāvji tiks iesaistīti gan aptaujas anketas izstrādē, gan tās izplatīšanā, šī informācija jauniešiem lieti noderēja.
Tikšanās pirmajā daļā tika diskutēts par to, vai jaunieši saprot, kas ir socioloģiskā aptauja un kur ikdienā to pielieto, piemēram, mūsu pašvaldībā? Veicinot Aizkraukles novada Jauniešu domes dalībnieku līdzdalību novada attīstības veicināšanai, jaunieši individuāli aizpildīja Aizkraukles novada pašvaldības izsludināto aptauju, kuras mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju viedokli par Aizkraukles novada attīstības iespējām, problēmām un to risinājumiem, uzzināt priekšlikumus novada attīstības prioritātēm un virzieniem. Lai veidotu vēl labāku priekšstatu par sociloģiskajām aptaujām, jaunieši grupās pētīja citu pašvaldību pieredzi socioloģisko aptauju veidošanā tieši Jaunatnes politikas dokumentu izstrādāšanas vajadzībām.
Dienas otrajā daļā jaunieši tikās ar influenceri,
aktīvu sociālo tīklu lietotāju Alinu Zelu, kas ir personīgo finanšu mentore,
apmācību vadītāja, uzņēmēja, kura dalījās savā pieredzē par to, cik ikdienā ir
svarīga komunikācija ar mērķauditoriju sociālajos tīklos un kā to darīt
mērķtiecīgi, jēgpilni, lai iegūtu nepieciešamo informāciju par cilvēku finanšu
plānošanas paradumiem. Jaunieši kopīgi izzināja atbildes uz tādiem jautājumiem
kā - vai Instagram profilos uzdotie jautājumu un aizpildītie atbilžu lodziņi ir
tā pati sociālā aptauja? Un kāpēc ir svarīgi uzdot īstos jautājumus? Kādiem
mērķiem un kādos brīžos tos labāk izmantot un citu saistošu informāciju par
sociālo tīklu jēgpilnāku izmantošanu. Tikšanās laikā finanšu mentore un
uzņēmēja dalījās būtiskā informācijā par finanšu pratību un vērtīgu ieradumu
veidošanu attiecībā uz finansēm.
Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024.gadam ietvaros īstenotā konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” par projekta “Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024-2026” (ID Nr. VP2022/5-6) īstenošanu.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
Tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, lai kopīgi pārrunātu Jaunatnes politikas attīstību reglamentējošos dokumentus
![]() | ![]() |
Aizkraukles novada Interešu izglītības centra īstenotā projekta “Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024-2026” (ID Nr. VP2022/5-6) ietvaros, notika tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, lai kopīgi pārrunātu Jaunatnes politikas attīstību reglamentējošos dokumentus.
Tikšanās mērķis bija veicināt izpratni gan jaunatnes jomas darbiniekiem, gan arī Aizkraukles novada Jauniešu domes pārstāvjiem par to, kas tad īsti ir plānošanas dokumenti un kāda ir to nozīme jomas attīstības veicināšanā un plānveida darba ar jauniešiem nodrošināšanā novadā.
Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta pārstāvji stāstīja par plānošanas dokumentu hierarhiju jaunatnes politikas jomā, kā arī īpašu uzmanību pievērsa jomas prioritāšu izcelšanai. Tā pat arī tika prezentēti Aizkraukles novada attīstības plānošanas dokumenti, liekot uzsvaru uz tām sadaļām, kur tiek plānota jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošana dažādos veidos, kā piemēram, infrastruktūras izveidošana vai pilnveidošana, jaunatnes politikas pilnveidošana, u.c. sadaļas. Un sarunas trešajā daļā tika izvērtēta “Aizkraukles Jaunatnes politikas stratēģija 2020.-2022.gadam”, caurskatot līdz šim paveikto un ieskicējot virzienu par nākotnes vīziju un jomas attīstības redzējumu nu jau lielajā Aizkraukles novadā. Sarunas laikā no Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju puses tika doti arī vairāki noderīgi padomi, kam pievērst uzmanību izstrādājot jauno Jaunatnes politikas stratēģiskās plānošanas dokumentu turpmākajiem trīs gadiem, lai tiktu nodrošināta vienota izpratne par jaunatnes politikas mērķiem un uzdevumiem novadā, tādējādi veicinot vienotu jomas attīstību visā novada teritorijā.
Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024.gadam ietvaros īstenotā konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” par projekta “Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024-2026” (ID Nr. VP2022/5-6) īstenošanu.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
“Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024-2026”
![]() | ![]() | ![]() |
Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs jau trešo gadu pēc kārtas ir guvis atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas finansētajā projektu konkursā, šoreiz, lai izveidotu kopīgu redzējumu jaunatnes jomas attīstībai novadā, tuvāko trīs gadu laikā.
Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024.gadam ietvaros īstenotā konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” par projekta “Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģija 2024-2026” (ID Nr. VP2022/5-6) īstenošanu. Projekta īstenošana ir uzsākta šī gada 7.novembrī un ilgs līdz nākamā gada 30.oktobrim. Piešķirtā finansējuma apjoms ir 6997.77 eur.
Projekta mērķis ir stiprināt jaunatnes jomu Aizkraukles novadā, veidojot jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem, dziļāku izpratni par jaunatnes politiku un jauniešu līdzdalības iespējām lēmumu pieņemšanas procesos, izstrādājot Jaunatnes politikas stratēģiju 2024.-2026.gadam. Jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrāde nepieciešama plānveida darbam ar jaunatni Aizkraukles novadā, kas noteiktu darba ar jaunatni attīstības uzdevumus, virzienus un prioritātes.
Projekta mērķa grupa ir Aizkraukles novadā dzīvojošie jaunieši vecumā no 13 - 25 gadiem un jaunatnes jomā iesaistītās personas.
Projekta īstenošanas laikā, plānotās galvenās aktivitātes ir Aizkraukles novada Jaunatnes politikas stratēģijas 2020-2022 izvērtēšana un pašvaldības, valsts un Eiropas savienības plānošanas dokumentu, kuros ietverta jaunatnes darbības sfēra, izpēte un analīze. Tikšanās ar sociālzinātņu, sociālo tīklu pārstāvjiem, veidojot projekta darba grupai un jauniešiem izpratni par sociālās anketēšanas nozīmi stratēģiski svarīgu jautājumu izpētē. Tiks iesaistīti arī jaunievēlētās Aizkraukles novada Jauniešu domes pārstāvji, gan aptaujas anketas izstrādē un izplatīšanā, gan arī projekta īstenošanā kopumā. Kā viena no aktivitātēm tieši Jauniešu domes jauniešiem, tiek plānota savstarpējās saliedēšanas aktivitāte, stiprinot izpratni par komandas darba nozīmi un lomu sadalījumu. Projekta noslēguma daļā - Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde, publiskā apspriede un tās apstiprināšana.
Tiek plānots, ka pateicoties projekta īstenošanai, jaunieši izpratīs plānošanas dokumentu un sabiedriskās līdzdalības nozīmi novada attīstībā, kas arī turpmāk viņus mudinātu būt sociāli atbildīgiem pilsoņiem un iesaistīties gan novada, gan valsts nākotnes veidošanā. Izveidojot Jaunatnes politikas stratēģiskās plānošanas dokumentu turpmākajiem trīs gadiem, tiktu nodrošināta vienota izpratne par jaunatnes politikas mērķiem un uzdevumiem novadā, tādējādi tiktu izveidots lietderīgs instruments kvalitatīva darba ar jauniešiem īstenošanai. Un kā lielākais ieguvums būtu – tiktu veicināts plānveidīgs un vienots darbs ar jaunatni visā novadā.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.